Cześć!

Niektórym z Was pewnie ciężko idzie zmotywowanie się do biegania. Dzisiaj chce zachęcić tych, którzy nie są jeszcze przekonani 😉 Jakie może być 5 powodów dla których warto biegać ?

Po pierwsze, podczas biegu możemy wyładować nasz stres i oczyścić umysł. Nie ma nic lepszego jak wysiłek fizyczny, kiedy jesteśmy zestresowani czy zdenerwowani.

Dalej, bieganie jest bardzo tanim sportem, oprócz butów sportowych tak naprawdę nie musisz wiele inwestować. Dodatkowo nie jest też skomplikowany. Technikę biegu będziesz poprawiać w trakcie, ale podstawy na start na pewno masz !

puppy-631338_640

Po trzecie bieganie poprawia pracę naszego mózgu, dotleniając go.  Sprzyja ono koncentracji, usprawnia pamięć i wspomaga wyobraźnię.

Kolejno podczas biegania pracuje całe nasze ciało . Zużycie energii jest różne dla różnych osób, ale zazwyczaj wynosi około 700 kcal na godzinę. Ogromną przewagą biegania nad wieloma innymi sportami jest to, że spalanie kalorii nie odbywa się tylko podczas treningu.

I ostatnie, bieganie uczy dyscypliny. Ponieważ to ty decydujesz, w jakie dni i o której  godzinie będziesz biegać. Wyuczoną dyscyplinę możesz przełożyć na inne sfery swojego życia. Wszyscy mamy mało czasu, ale sukcesem jest tak zaplanować swój dzień,  żeby znaleźć w nim np. godzinkę na bieganie!

Zmotywowani?  To kto dziś wybiera się na trening? Jakie Wy znacie powody dla których warto biegać ?