Witajcie!

Zima zbliża się wielkimi krokami, warto więc zająć się sprawą biegów w temperaturze minusowej. Jak chronić się podczas biegu, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo przeziębienia? O czym pamiętać?

1. Dynamiczna rozgrzewka – niskie temperatury na zewnątrz pod żadnym pozorem nie zwalniają nas z rozgrzewki. W zimie zachęcamy Was do dynamicznych: podskoków, wymachów, energicznych skłonów, tak aby rozgrzać wszystkie mięśnie i stawy.

2. Odpowiedni ubiór- w zimie szczególnie należy pamiętać o specjalnym ubraniu czyt. na cebulkę. Warto zainwestować w specjalnie przeznaczoną do tego odzież termiczną, która z pewnością pozytywnie wpłynie na nasz komfort ruchu.

3. Pamiętaj o natłuszczeniu skóry– w czasie mrozów nie zapomnij o nasmarowaniu się tłustym kremem, wazeliną, polecamy kremy dla dzieci 🙂 Unikaj za to kosmetyków z wodą w składzie.

4. Przyjmuj odpowiednią dawkę płynów- kiedy wdychasz zimne powietrze, tracisz płyny z organizmu i powoli się odwadniasz. Dlatego regularnie w trakcie biegu uzupełniaj płyny.

5. Nie trenuj przy zbyt niskiej temperaturze- bieganie, bieganiem jednak przy temperaturze niższej niż – 10 st warto zmniejszyć intensywność swoich biegów lub na chwilę zastąpić je inną aktywnością fizyczną 🙂

A może Wy macie jakieś inne spostrzeżenia co do biegania zimą? Biegacze podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach