Wiosna, wiosna zbliża się wielkimi, co za tym idzie sezon otwieramy na dobre sezon biegowy. Sporo osób rozpoczyna swoją przygodę biegową i od razu stawia sobie wielkie cele.  W dzisiejszym poście przedstawiamy Wam 5 najważniejszych wskazówek dla początkujących biegaczy.

1.Wybierz odpowiednie buty, miejsce oraz czas do biegania.

Bieganie jest uważane za jeden z najtańszych sportów. Jednak podstawą, aby bezpiecznie uprawiać ten sport są odpowiednie buty, to one dadzą Ci gwarancję ograniczenia kontuzji do minimum. Miejsce i czas treningu są również bardzo ważne. Zacznij od stosunkowo prostych dróg asfaltowych oraz niewielkich podbiegów.

2.Określ swój cel.

Co chcesz osiągnąć w najbliższym czasie w swojej biegowej przygodzie. Pamiętaj, że muszą być to realne cele. Przykładowo jeżeli jesteś początkujący, nie nastawiaj się na przebiegnięcie maratonu za miesiąc. Awykonalne zadanie tylko Cię zdemotywują.

3. Rozgrzewka przed treningiem to podstawa.

Nawet jeżeli twój trening ma trwać krótko i nie zamierzacie specjalnie się zmęczyć nic bardziej mylnego rozgrzewka jest obowiązkowa. Wystarczy kilka prostych ćwiczeń na pobudzenie naszych mięśni a prawdopodobieństwo kontuzji zmniejsza się diametralnie.

4.Rozgrzewka to jedno rozciąganie drugie.

Po treningu nie zapomnij o stretchingu. Zapewni on szybszą regenerację twoich mięśni a także zwiększy ruchowość stawów. Mięśnie dodatkowo uelastyczniają się czego skutkiem jest wysmuklenie całej sylwetki.

5.Pamiętaj o odpowiedniej diecie.

Odpowiednie dostarczenie posiłku  przed treningiem jest bardzo ważne tak, aby nie zapomnieć o naładowaniu akumulatorów. Jeżeli poważnie myślimy o bieganiu to warto dostosować całą naszą dietę do wysiłku fizycznemu. W utrzymaniu odpowiedniej diety może zdecydowanie pomóc aplikacja z propozycjami posiłków. My ze swojej strony polecamy naszą aplikację Dieta dla biegacza. Znajdziecie w niej garść inspirujących posiłków.

Android: http://bit.ly/Android_DdB

Windows Phone: http://bit.ly/WP_DdB

iOS: http://bit.ly/iOS_DdB

Poniżej przedstawiamy Wam inną formę porad, jeżeli macie 6 minut na oglądnięcie tego filmu, zróbcie do koniecznie. Zostaje wspomniana część naszych rad plus kilka dodatkowych niemniej ważnych.

To kto z początkiem wiosny rozpoczyna swoją przygodę z bieganiem?